Ugrás a tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Társalgó szoba

• Please log in to reply
1146 replies to this topic

#1 Hungaroplan

Hungaroplan

Adminisztrátor

• Adminisztrátor
  • 13 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 16. - 11:28

City Bus Simulator 2010 társalgó szobája.

#2 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 16. - 12:03

City Bus Simulator 2010 letöltések topicja.

Millió köszönet a külön letöltési topicért, hamarosan újra töltöm amit csak lehet!

#3 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 16. - 13:57

Textúra módosítás:
Ha még érdekel valakit.

Mindenek előtt meg kell hogy legyen az eredeti textúra ami be lett konvertálva a CBS-be, mivel .TEX formátumból vissza nem tudunk konvertálni, de a játék meg ezt használja. Ha ez megvan akkor azt nagy valószínűséggel a "játék mappa/Import/Game/userData/vehicles/busz mappálya/texture" mappában találjuk. A .TGA fájlt megnyitjuk valamilyen szerkesztővel, elvégezzük a kívánt módosításokat, majd mentjük a fájlt. Ezután elindítjuk a CBS-t, a főmenüben Ctrl+N billentyűkombinációval előhívjuk az editort, ott "Tools" menü "Import texture" parancs, megkeressük az "Import" mappán belül azt a kép fájlt amit szerkesztettünk, majd OK gomb. A megjelenő ablakban pedig "Import"-ot nyomunk. Ezután bezárjuk az editort, majd indítjuk a játékot, és ha mindent jól csináltunk a busz már az új textúrázással fog betöltődni.

#4 Sosi

Sosi

Senior tag

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 488 Hozzászólás:
  • LocationZala

Elküldve: 2010. jún 16. - 15:08

Na én is visszatértem, új becenévvel, reméljük hamarosan visszanyeri a fórum az "életét". Ja és köszi a topikért

#5 gumikacsa

gumikacsa

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 16. - 15:52

Sziasztok!

közben, még nem működött a fórum, nekikezdtem egy pályának. Illetve a tervek megvannak, le van rajzolva, voltam már egy csomót fotózni, méricskélni, és nekikezdtem a tereptárgyak legyártásához. Eléggé kis poligonszámmal, ahogy észrevettem, a regiobus is olyanokat használ, és szerintem a célnak teljesen megfelelnek, és a gép sem karcol be alatta.

Ha valaki szokott a CBS fórumán fórumozni, megkérdezhetné, hogy van-e valamilyen méret megkötés (tehát, meg van-e szabva, hogy max mekkora lehet a pálya hossza).

#6 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 16. - 16:37

Sziasztok!

közben, még nem működött a fórum, nekikezdtem egy pályának. Illetve a tervek megvannak, le van rajzolva, voltam már egy csomót fotózni, méricskélni, és nekikezdtem a tereptárgyak legyártásához. Eléggé kis poligonszámmal, ahogy észrevettem, a regiobus is olyanokat használ, és szerintem a célnak teljesen megfelelnek, és a gép sem karcol be alatta.

Ha valaki szokott a CBS fórumán fórumozni, megkérdezhetné, hogy van-e valamilyen méret megkötés (tehát, meg van-e szabva, hogy max mekkora lehet a pálya hossza).

Nincs semmilyen kikötés, legalábbis akik építenek pályákat azok nem írnak ilyesmiről, de a polygon takarékosságra azért tényleg érdemes odafigyelni.

#7 TranceMaster

TranceMaster

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 16. - 19:18

Esetleg Vbusos pályák átkonvertálhatók?
Ha igen, a nemsokára elkészülő helyközis pályám először ebben próbálnám ki nem vbusban.

-=<<<<< (Tisza) Kisalföld Volán driver >>>>>=-

#8 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 16. - 20:23

Esetleg Vbusos pályák átkonvertálhatók?
Ha igen, a nemsokára elkészülő helyközis pályám először ebben próbálnám ki nem vbusban.

Igen, elvileg minden pálya ami 3ds vagy max formátumban van, konvertálható. De sajnos beüzemelni egyenlőre nem tudjuk.

#9 TranceMaster

TranceMaster

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 17. - 21:21

Igen, elvileg minden pálya ami 3ds vagy max formátumban van, konvertálható. De sajnos beüzemelni egyenlőre nem tudjuk.

Sebaj addig is dolgozgatok rajta, míg erre rá nem jön valaki. A VBus verzió már majdnem 100%-os.

-=<<<<< (Tisza) Kisalföld Volán driver >>>>>=-

#10 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2010. jún 17. - 21:46

Sebaj addig is dolgozgatok rajta, míg erre rá nem jön valaki. A VBus verzió már majdnem 100%-os.

Hmm, ez jó hír! :)/>/>
Egyébként, ha meglesz, hogyan lehet pályát készíteni, akkor lehet, hogy adok egy 251-es vonalat :)/>/>
vBus Gyakran Ismételt Kérdések
"S91 midiBUSZokat Budapestre!"

#11 VL67

VL67

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 18. - 11:44

Textúra módosítás:
Ha még érdekel valakit.

Köszi a vvv c60-at!
Jó lett, de a homlokfalon a 24 órás logot azt lecserélhetnéd a vv logóra, mert így kissé furcsán néz ki. :)/>/>

#12 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 18. - 14:36

Köszi a vvv c60-at!
Jó lett, de a homlokfalon a 24 órás logot azt lecserélhetnéd a vv logóra, mert így kissé furcsán néz ki. :)/>/>

Nincs mit! Így megfelel mester uram?:)/>/>

kép

#13 VL67

VL67

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 18. - 16:08

Nincs mit! Így megfelel mester uram?:)/>/>

kép

Tökéletes, most már csak a viszonylatjelzők üvegét kéne átlátszóvá tenni, vagy kitörölni a modellből.
Ezt elfelejtettem előzőleg megemlíteni, viszont a soronkövetkező 260-as is ugyanilyen kijelzőkkel lesz szerelve.
Milyen programmal lehet beimportálni a modelleket a játékba?
Nem lehet a harmadik ajtó nyitását valahogy megoldani?

#14 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 18. - 16:34

Tökéletes, most már csak a viszonylatjelzők üvegét kéne átlátszóvá tenni, vagy kitörölni a modellből.
Ezt elfelejtettem előzőleg megemlíteni, viszont a soronkövetkező 260-as is ugyanilyen kijelzőkkel lesz szerelve.
Milyen programmal lehet beimportálni a modelleket a játékba?
Nem lehet a harmadik ajtó nyitását valahogy megoldani?

Ezer bocs, a kijelzőkről teljesen megfeletkeztem. Elölső, oldalsó, hátsó kijelző javítva.

kép

Majd figyelni fogok erre a 260-asnál. Amint tudom a javított modell letöltési linkjét frissíteni fogom!

A konvertáláshoz a 3ds max 9-re, egy collada max pluginra, és a CBS saját editorára van szükség. Ha érdekel akkor újra feltöltöm a leírást.

#15 VL67

VL67

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 19. - 10:03

Ezer bocs, a kijelzőkről teljesen megfeletkeztem. Elölső, oldalsó, hátsó kijelző javítva.

A konvertáláshoz a 3ds max 9-re, egy collada max pluginra, és a CBS saját editorára van szükség. Ha érdekel akkor újra feltöltöm a leírást.

Ezer köszönet!
Érdekelne a leírás.

#16 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 19. - 10:23

Ezer köszönet!
Érdekelne a leírás.

Nincs mit, parancsolj:

Buszok importálása

#17 Toruss

Toruss

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 138 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 2010. jún 19. - 14:38

Hamarosan új járgány érkezik:

kép

#18 Sosi

Sosi

Senior tag

• Tag
  • 488 Hozzászólás:
  • LocationZala

Elküldve: 2010. jún 19. - 15:51

kép

Szép lesz, ügyes vagy :)/>/>

#19 wulfy

wulfy

Tag

• Tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 267 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 2010. jún 19. - 17:50

kép

Cuki. :)/>/>

#20 Maczko az indexről

Maczko az indexről

Senior tag

• Tag
  • 475 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. jún 19. - 18:44

Sziasztok!
Megjöttem én is.
jó lenne egy összefoglaló arról, hogy milyen buszok lettek kiadva már Virtual Bushoz.
Valamint érdekelnének a tapasztalatok az offtopic 2010-es szimulátorrol, aki használja, mi a tapasztalata, gépigénye?
elnézést, nem követelőzni és tolakodni akartam.
Az eddigi gyűjteményem megtekinthető a honlapom Vbus szekciojában.
Pocak, Old Maczko_az_indexről.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó