Ugrás a tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 szavazás

Társalgó szoba

• Please log in to reply
18810 replies to this topic

#18761 JOB-161

JOB-161

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. ápr 22. - 15:50

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! A mellékelt linken találtam egy Ikarus C60 autóbuszt, letöltöttem, de valahogy nem tudom életre kelteni!

Ha nagy nehezen betölti akkor csak a sofőr lóg a levegőben! Mitől van ez?

Előre is köszönök minden segítséget!

Szép napot!

Link:

http://www.omsi2mods...rus-c60-omsi-2/

Szia. Ezzel a busszal én is próbálkoztam és hasonló volt a jelenség. Szerintem a busszal lehet valami,mert pl: az EAG-okat,Ikarus 250.59,260.06 VV-t simán  betölti.

#18762 bajuszati

bajuszati

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 90 Hozzászólás:
  • LocationOrosháza

Elküldve: 2017. ápr 23. - 09:13

Szia. Ezzel a busszal én is próbálkoztam és hasonló volt a jelenség. Szerintem a busszal lehet valami,mert pl: az EAG-okat,Ikarus 250.59,260.06 VV-t simán  betölti.

Szerintem a cirill betűk miatt nem tudja betölteni, nekem is hasonló volt a probléma.

bajuszati

#18763 Skrazo

Skrazo

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. ápr 24. - 15:35

Szerintem a cirill betűk miatt nem tudja betölteni, nekem is hasonló volt a probléma.

Köszönöm a segítséget!

Akkor megy a süllyesztőbe!

Rengeteg munka oroszról lefordítani angolra!

Köszönök minden segítséget!

#18764 Burst

Burst

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • LocationBudakeszi, HU

Elküldve: 2017. ápr 28. - 21:54

Nemeza felé szólok most:

Van némi gond a 412-vel, legalábbis a FOKGYEM-Krügermátrix-os verzióval:

Screenshot_19.png
Screenshot_20.png
Az első képen látható hogy a kijelzőnek maga a doboza hiányzik, meg amúgy a szöveg nincs is rajta magán a kijelzőn hanem az üvegen van.
A második képen az látható ahogy képtelenség letörölni a kijelzőt mert befagy a fokgyem és pittyeg mint az epilepsziás tyúkanyó.
Valamint a kép-teszt nem működik illetve P,T,G, stb speckó járatoknál is végállomást akar választani

Van még bug, de azok nem zavarnak viszont ezek nagyot rontanak az élményen
Ha ráérsz akkor kérlek javítsd ezeket.
(ha úgy jön ki egy belső kijelző pixelenkénti kiírást is alkothatnál :D)

HP 250 G2 | Intel QuadCore 4x2.0Ghz 2M
4 GB RAM | Intel HD 4400(max 2GB) | Windows 10

#18765 Burst

Burst

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • LocationBudakeszi, HU

Elküldve: 2017. ápr 30. - 21:56

Sziasztok! Valaki van itt, aki ért a csukló-animáció készítéséhez?
Egy portugál leírást találtam hozzá de nem igazán értjük meg egymást a google fordítóval.
Ha más nem egy angol leírás már sokat segítene. 
Google-t próbáltam-sikertelenül. Előre is köszi!

#18766 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2017. máj 3. - 01:57

Sziasztok!

Még új vagyok itt.

Még régebben olvastam,hogy lessz kiadva (elvileg)  CCV-520 által egy "normális" 280-as,illetve egy Steyr ajtós 256-os.

Ezekről szeretnék informálódni.

280-as: szerintem nem lesz kiadva, totál leállt az a projekt. Dícséretes, hogy ennyire visszaolvastál :)

A 256 talán, mintha lenne ilyen aktív projekt. De ezekről nem lehet tudni mikor lesznek kész - lassacskán talán.

>> omsiplus

Nemeza felé szólok most:

Van némi gond a 412-vel, legalábbis a FOKGYEM-Krügermátrix-os verzióval:

....
Az első képen látható hogy a kijelzőnek maga a doboza hiányzik, meg amúgy a szöveg nincs is rajta magán a kijelzőn hanem az üvegen van.
A második képen az látható ahogy képtelenség letörölni a kijelzőt mert befagy a fokgyem és pittyeg mint az epilepsziás tyúkanyó.
Valamint a kép-teszt nem működik illetve P,T,G, stb speckó járatoknál is végállomást akar választani

Van még bug, de azok nem zavarnak viszont ezek nagyot rontanak az élményen
Ha ráérsz akkor kérlek javítsd ezeket.
(ha úgy jön ki egy belső kijelző pixelenkénti kiírást is alkothatnál :D)

Hű, hát sajnos ez ilyen marad. Lehet, hogy még fogok vele foglalkozni nyáron valamit, de leginkább már nem.

Még egy beta "hagyaték"-kipakolás lehet, hogy lesz.. De valamennyire ez a 412 is ilyen volt már..

vBus Gyakran Ismételt Kérdések
"S91 midiBUSZokat Budapestre!"

#18767 Burst

Burst

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • LocationBudakeszi, HU

Elküldve: 2017. máj 8. - 18:19

280-as: szerintem nem lesz kiadva, totál leállt az a projekt. Dícséretes, hogy ennyire visszaolvastál :)

A 256 talán, mintha lenne ilyen aktív projekt. De ezekről nem lehet tudni mikor lesznek kész - lassacskán talán.

>> omsiplus

Hű, hát sajnos ez ilyen marad. Lehet, hogy még fogok vele foglalkozni nyáron valamit, de leginkább már nem.

Még egy beta "hagyaték"-kipakolás lehet, hogy lesz.. De valamennyire ez a 412 is ilyen volt már..

http://www.omnibussi...33d19cb3e3df04f
Ehhez számíthatunk rád FOK-GYEM terén?
Krügerrel nem igazán működik együtt normálisan, csipog, kattog, buggzik. 
Valamint ha csukló-animációhoz értesz az hatalmas segítség lenne.

#18768 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2017. máj 21. - 16:31

http://www.omnibussi...33d19cb3e3df04f
Ehhez számíthatunk rád FOK-GYEM terén?
Krügerrel nem igazán működik együtt normálisan, csipog, kattog, buggzik. 
Valamint ha csukló-animációhoz értesz az hatalmas segítség lenne.

Szupi, ha már sikerült átemelnetek a FGY-t. Azért valahol megemlíthetnétek, hogy azt én raktam össze..

--

Nem tudom mennyire volt érthető amit írtam: Nem igazán foglalkozok már az OMSIval semennyire. Bár a 435 egy nagy kedvenc..

#18769 Burst

Burst

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • LocationBudakeszi, HU

Elküldve: 2017. máj 23. - 13:55

Szupi, ha már sikerült átemelnetek a FGY-t. Azért valahol megemlíthetnétek, hogy azt én raktam össze..

--

Nem tudom mennyire volt érthető amit írtam: Nem igazán foglalkozok már az OMSIval semennyire. Bár a 435 egy nagy kedvenc..

Természetesen a FGY-t nem terveztük kiadni mert nem működik normálisan, így nem lett volna értelme megemlíteni. Azért kérdeztem, hogy van-e ingerenciád javítgatni kicsit mert akkor lett volna FOK-GYEM-es verzió is.

#18770 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2017. máj 27. - 16:11

Természetesen a FGY-t nem terveztük kiadni mert nem működik normálisan, így nem lett volna értelme megemlíteni. Azért kérdeztem, hogy van-e ingerenciád javítgatni kicsit mert akkor lett volna FOK-GYEM-es verzió is.

B verzió,  csináltok jobbat / megoldjátok a nyitott pontokat. A feltételei adottak. Az alapok megvannak, csak rendbe kell szedni.
A működési leírás megtalálható a neten.

Egyébként a scriptelést sehogy sem ússzátok meg, ha valódi 435 feeling kell. Példának ott a 412 és a 415 update. Lásd ajtók stb. De programozni is kell tudni hozzá, amit szerintem van olyan könnyű/nehéz megtanulni mint a modellezést.
 Mindenesetre sok sikert!

#18771 Burst

Burst

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:
  • LocationBudakeszi, HU

Elküldve: 2017. máj 28. - 07:53

B verzió,  csináltok jobbat / megoldjátok a nyitott pontokat. A feltételei adottak. Az alapok megvannak, csak rendbe kell szedni.
A működési leírás megtalálható a neten.

Egyébként a scriptelést sehogy sem ússzátok meg, ha valódi 435 feeling kell. Példának ott a 412 és a 415 update. Lásd ajtók stb. De programozni is kell tudni hozzá, amit szerintem van olyan könnyű/nehéz megtanulni mint a modellezést.
 Mindenesetre sok sikert!

Programozom pár nyelven, de az OMSI nyelve elég kínai nekem még úgy is hogy apróbb dolgokat már hoztam össze vele.
Egy Fok-Gyemet nem hinném hogy meg tudnék írni.

#18772 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2017. júl 27. - 19:59

Elég minimálban, de pofoztam kicsit az E91-esen (door bug, Prágai rendszámok). Egyébként a festhetőségre is gondoltam, de igényes festéshez kéne maszkokat gyártani PS-sel..

#18773 TheBenJoe21

TheBenJoe21

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. aug 16. - 15:06

Sziasztok! :) 

Szeretnék segítséget kérni. Nagyon, de nagyon megköszönném annak, aki ért hozzá és elmagyarázná, hogyan kell FUTÁR-t berakni egy buszba. Szeretném kipróbálni, megtanulni. Ha valakinek van egy kis ideje, akkor privátba vagy itt elmagyarázhatja. Persze, azt is megértem, ha nem szeretnétek... Ezt csak saját magam szórakoztatására használnám. :) 

#18774 nemeza

nemeza

Törzsfórumozó

• Moderátor
  • 2.589 Hozzászólás:
  • LocationBudapest, H

Elküldve: 2017. aug 20. - 22:50

Sziasztok! :) 
Szeretnék segítséget kérni. Nagyon, de nagyon megköszönném annak, aki ért hozzá és elmagyarázná, hogyan kell FUTÁR-t berakni egy buszba. Szeretném kipróbálni, megtanulni. Ha valakinek van egy kis ideje, akkor privátba vagy itt elmagyarázhatja. Persze, azt is megértem, ha nem szeretnétek... Ezt csak saját magam szórakoztatására használnám. :)

Van két trükk, de ha még semmit nem módosítottál egy buszon, akkor nem feltétlenül tudnám elmagyarázni, csak nagyon szájbarágósan maximum.

Kezdj valami egyszerűbbel.

#18775 Zolee

Zolee

Újonc

• Tag
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. aug 26. - 10:56

Van két trükk, de ha még semmit nem módosítottál egy buszon, akkor nem feltétlenül tudnám elmagyarázni, csak nagyon szájbarágósan maximum.

Kezdj valami egyszerűbbel.

Sziasztok!

Nekem is ez a problémám, hogy láma vagyok hozzá. Nem tudtok esetleg letölthető BKK festés+futáros csuklós buszt? Sajnos csak olyat találtam, ami nem letölthető, csak azt nem értem akkor a készítője miért tolja tele a youtubot bemutatóvideókkal, ha aztán meg "csinálj magadnak" címszóval nem osztja meg. Na mindegy. Tud valaki segíteni?

Szerk.: Az omsicenteres o530g futároshoz egy működő festés is már nagy segítség lenne. Az ottani leírásban lévő link nem működött, az MDV-384 festéssel meg a csukló utáni rész fehér marad.

#18776 F1reGhosT

F1reGhosT

Kvázi-tag

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 162 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. aug 27. - 08:57

Nekem egy egyszerű de nehéz kérdésem lenne azt melyik scriptbe lehet átírni ,hogy ne csak az első ajtónál akarjanak felszállni ?

képkép

#18777 T-621

T-621

Tag

• Tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 241 Hozzászólás:
  • LocationSzeged Hungary

Elküldve: 2017. aug 27. - 20:09

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni: A faceliftes Citarokhoz szeretnék egyedi kijelzőképet készíteni, viszont nem tudom, hogy a Vehicles\Anzeigen mappán belül hová kellene létrehoznom, vagy egyáltalán lehetséges-e ezekhez a buszokhoz. Köszönöm!

6hdatfqnsld34uz1esh_thumb.gif2lxthw9i46a1rwwrnxxb_thumb.gif78i1tpqn6j9qq42cnzyf_thumb.gifvqc5f92prie9n640mjjk_thumb.gif0jc187kd87ftqpibhv33_thumb.gif

ASUS A88XM-A/AMD A10 5800K /8GB RAM/SAMSUNG EVO 750 120GB/WD EZEX 1.0/ASUS RX460 O4G/ZALMAN ZM-500 TX

#18778 Routeres

Routeres

Nagyúr

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 664 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 2017. aug 29. - 20:25

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni: A faceliftes Citarokhoz szeretnék egyedi kijelzőképet készíteni, viszont nem tudom, hogy a Vehicles\Anzeigen mappán belül hová kellene létrehoznom, vagy egyáltalán lehetséges-e ezekhez a buszokhoz. Köszönöm!

Lehetséges, lásd az alábbi képet: http://www.omsiplus....ift_kiemelt.jpg

A Vehicles\Anzeigen\Krueger mappába kell tenni a bitmapot.

i5 3470 | 8 GB RAM | R9 380

OMSI+ | YouTube

#18779 31Nagyállomás

31Nagyállomás

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2017. szept 3. - 20:01

Sziasztok. Úgy adódott, hogy operációs rendszert kell cserélnem a gépen (Win 7 ---> Win10). Érdeklődnék, hogy mi a teendő ilyenkor a Steam-mel? Mentsem le az egész mappát külső vinyóra vagy töröljem le a gépről, és az új oprendszeren bejelentkezve újra letölthetővé válik az OMSI 2 a megvásárolt kiegészítőkkel együtt?

#18780 bajuszati

bajuszati

Lelkes újonc

• Tag
  • PipaPipa
  • 90 Hozzászólás:
  • LocationOrosháza

Elküldve: 2017. szept 4. - 07:06

Sziasztok. Úgy adódott, hogy operációs rendszert kell cserélnem a gépen (Win 7 ---> Win10). Érdeklődnék, hogy mi a teendő ilyenkor a Steam-mel? Mentsem le az egész mappát külső vinyóra vagy töröljem le a gépről, és az új oprendszeren bejelentkezve újra letölthetővé válik az OMSI 2 a megvásárolt kiegészítőkkel együtt?

Igen, újra letöltheted az Omsi 2-t ugyanúgy, szerintem nem lesz gond vele.

bajuszati

4 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó

Google (2)